Polski

In diesem Forum kannst Du in einer Fremdsprache schreiben und so die Sprache Deines Austauschlandes kennenlernen oder drinbleiben ;)
Kääpiö
gehört zum Inventar
Organisation: YFU
Jahr: 05/06
Land: Finnland, Oulu

Beitragvon Kääpiö » 25.12.2005, 01:19

Gast hat geschrieben:mhh jah ilka, fast :D:D ;) (to nie znaczy nic, nie boj sie, ze nie rozumiesz haha)

naah, wer sagts denn, war ich doch schon na dran. hauptsache du hast mich verstanden :mrgreen: :P
Nuuskamuikkunen istuutui maahan pää käpäliensä välissä ja valitti: - Kaunis meri! Poissa! Hävinnyt! Ei enää purjehduksia, ei uimisia, ei suuria haukia! Ei valtavia myrskyjä, ei hohtavia jäitä, ei öisiä kirkkaita vesiä, joihin tähdet kuvastuivat... Ja hän painoi päänsä polviaan vasten eikä tahtonut enää katsoa ylös. <3

Juss
ist am Tag 5x hier
Aufenthaltsdauer: 11 Monate
Land: Finnland, Kälviä (Kokkola)
Beitragvon Juss » 26.12.2005, 12:39

no tak, znam to z mojego finskiego, jeste straszna.. no moze juz wiecej umiem, niz na poczatku, ale jeszcze nie tyle, zebym mogla rozmawiac o jakis interesujacych tematach...
mhh... jak ci sie podobaly polskie swieta? ja stracznie lubie karpja i barszcz... i uszka do tego i mniaaaam.. strasznie za tym tesknilam, ale moge sobie wyobrazic, ze nie za bardzo lubilas barszcza, tesz nie jest moja ulobiona zupa ;)
mhh no tak, to wesolych swiat! ... i ja tesz wszystko zapomnialam o gramatyce, nie boj sie.. muwie teraz o finskjej. bylam tesz w kursie jezyka, ale naprawde nie pamietam, co kiedy i jak, napewno jeszcze pszyjdzie jakas rutyna, ze bedziemy dobrze mowic w "naszych" jezykach...
no to czesc! tszymaj sie :)
vihaan perunoita :P

aber ansonsten ist ja die finnische küche abwechlungsreich *hust :)

Knallerbse
ist am Tag 5x hier
Land: Polen

Beitragvon Knallerbse » 08.01.2006, 16:28

bah dziszaj jest zly dzien! ja musie uczic sie biologia i to jest tak trudny:( niz nie rozumiem i jutro mjo naucziczielka bende pytac mnie o jeden temat dlatego ja nie mam ocene w biologii. fanjy fajny, ja nie chce uczyc sie. i potem ja musie pisac praca domowa o epoka stilisticzna, czyli renesans, pisanie w wolne format.
i co slyhacie o waszie?
Bombing for freedom is like fucking for virginity

Juss
ist am Tag 5x hier
Beitragvon Juss » 13.01.2006, 10:18

no czesc... u mnie nie slychac niczego nowego.. jest za cieplo na finlandje (tylko -2) i dzisiaj mam "mid year orientation".. macie wy tesz w polsce takie cos? strasznie jestem zmeczona bo za dlugo i za duzo rozmawiam z kolegami i koleczankami ;)
jak ci tam idzie ze szkola i z polskim jezykiem?... jej juz tyle czasu minelo, nie hce jechac zpowrotem do niemczech :/

Knallerbse
ist am Tag 5x hier

Beitragvon Knallerbse » 14.01.2006, 14:34

no czesc, wczoraj pisalam tutaj, ale gdy ja chce oddebrac, moj computer nie chce jak ja :evil: i teraz ja pise nowy opis. jest koniec semestru i w ostatni tydzen pisalamy trze sprawdzani i musialam robic presentacje z WOKu i cos jak plakat o renesans. duze pracy i bylam tak zmeczona! ale teraz jest weeken, i ja mam bol glowy, no fajny! :goebel:
mamy tez seminarium polrocznego, ja mysli w marcu. ale malamy seminarium w listopada w krakowie, i to byl bardzo fajny, spotkalismy z inne ludzi ktory sa w polsce w yfu. i w grudzienu bylam w poznaniu, aby spotkac sie z kolegy i kolezanki ktorey mieszkaja w poznaniu.
musie uczyc sie franzuski, ale ja nie chce. no jest tylko kurs dodatkowy, ale wszystkie inne ludzi sa lepiej gdy ja i to nie podoba mnie!
na razie

Knallerbse
ist am Tag 5x hier

Beitragvon Knallerbse » 23.01.2006, 18:50

mam ferii. hm ale jezeli to jest tako dobry wie wiem jescze. kurva wszystko nie jest tak jak ja chcalbym byc. mamy minus dwadisca stopni i to jest zimno.

Juss
ist am Tag 5x hier
Beitragvon Juss » 23.01.2006, 22:03

hahah... no dobrze, juz sie nauczylas brzydkich slow, mh? ;P hahah..
no nie jest za zimno, my mamy tutaj -30 ;P... nie placz hahah.. nie, pszepraszam.. macie ferjie? to jets nie fair, my mamyjuz szkola.. chyba trzeci tydzien teraz...
strasznie ci zazdroszcze, ze jestes w polce, nie wiem za bardzo dlaczego, ale chciala bym teraz byc wkrakowie, alo w wroclawie :)
nojoo. ide teraz spac, papa .)

Knallerbse
ist am Tag 5x hier

Beitragvon Knallerbse » 24.01.2006, 12:05

no tak, tutaj wszystko jest driwny, ja nie wiem jak mi sie powodzi, chyba dobry chyba bardzo zly. i jest straszny zimno i dalej i dalej. i musie isc do miasta, dlatego strona mojej gitarzy umierala (tylko umierala bo ja nie wiem jak jest 'kaput' po poslku). moja siostra sucha do tokio hotela, kurva, ten 'zespol' jest najgorszy musika ja suchalam. i jednego od dwa brate oglonda jak indyk. tak dalej tak dobry. wczoraj ja kupilam dwa bluzki. zielone i czerwony. ale nie byly tanie. i w czwartku ja zagupilam moj portefol. i to jest guwno. ale co to robi? dzwonilam w filharmonii i tam nie jest i w szkoly tez nie. i koniec. mam ferie. jest troche nudny i jestem smudna, ale undine mowila ze byc smudna i depresivna nie jest faktyczny najlepsza droga zeby miec dobry czas. chyba ona ma prawa. na pewno ona ma prawa. ja probuje nie myslic o zly rzecze, ale jest trudny :cry:
no i teraz papa :wink:

Arashy
ist am Tag 5x hier
Aufenthaltsdauer: 12 Monate
Land: Polen - Stadt:Pozna&#324;

Beitragvon Arashy » 02.02.2006, 13:09

Już masz ferie?
My tu mamy jeszcze 10dni. :evil:
Bild
Bild
Jeśli każdy kocha ciebie, jesteś nicość!
Tęsknię już za Polską!

Knallerbse
ist am Tag 5x hier

Beitragvon Knallerbse » 02.02.2006, 14:58

tak mamy, ale tylko kilka dni, do ponidzialku. byl troche nudny, ale chyba ide dzisaj do lodowisku, z moja siostra gabrisa, ale ja myslie ze ona nie chce, czego ja nie wiem. ona mowila tak ale nie sucha gdyby to by bylo najwiekszy radosc na swiaty. mowila ze nie umie i cos takiego ale nie jest tako trdny, na prawdy nie. musie popisac emaila do zespola ktorego szuka basista, chyba ja moge grac tam. nie wiem, mueise widzic. i musie uczyc sie francuskiego i fizyke i cos tam coz tam i wyslac ksiazke piosenkow leony, bo ona pisala ze chcialby brac w ukrainy, dokad ona jkeha w ferii. hm, ale mam czas.
cio myslisz o mojego polski, jest lepiej jak gdy byal w poznaniou w grudnia?

LEONA

Spokojne!!!

Beitragvon LEONA » 03.02.2006, 21:04

Ej to tam u ciebie madame?? kiedy przyczytam twóje napisy to wydaję mi sie że masz trochę kłopoty.. ale ja ci powiem że nie powinnasz mieć bo po pierwszej wwcale nie mówisz gorszej po polsku niż ja albo ogólnie porównane do resztą!!! i i po drugiej undine zdecydowane ma recję jeśli powie że masz tobą zakazac myślec o tych rzeczach!!!zastanów sie co jest celem twojego pobytu w POlsce i .. poracuj że możesz tego oszczędżać...wógole: czy pojeżdżisz też do wałbrzycha? w marcu? czy nie dostałaś zaproszenie? .. no dobra pogadajmy jeszcze kiedyz... papa i uzywaj ci!!! Leona

Knallerbse
ist am Tag 5x hier

Beitragvon Knallerbse » 05.02.2006, 12:30

co sycha o undine? to nie rozumiałam. ale ja jestem bardzo pszepraszane że ja nie dzwoniałam jej albo pisałam sms. no tak i teraz ja myslię że jest za puśniej. hm, wczoraj biegałam 12 kilometrów na nartach, z moją rodziną, potem byłam taka smęczona, i dziś ja mam tą próbę z zespółu, ja nie wiem, czy ja potrafię grać na basu tak dobr. hm widzemy.

Knallerbse
ist am Tag 5x hier

Beitragvon Knallerbse » 02.03.2006, 14:42

nikt nie pise po polsku, co to jest?! nie ale to nie jest miły, jeżeli pytałbyś mi. jo ja nie mam pojecia o co ja mogiałbym pisać, ale mam ochote za pisać. ciekawie, tak?! dzisśaj ja miałam sześć godziny w szkoły i był, hm naja, był taki średnie, matematika i angielski i geografia były dobry, w angielsku ogłondamy film frankeinsteina, to nie taka wisoka góra (hm, jak jest der gipfel po polsku?!) ale lepiej niż taki czwiczenie któryy robimy ogólny. w geografii ja nie suchałam do czegoś pani professor mowiła, bo pisałam list do koleżankę, wiem że to jest niegreczny i że cecha za iść do szkoły jest uczić się, ale widzecie jak to jest. potem ja miałam historię, mogjego nauczcziel jest coś jak trudny i w nych lekcii ja jestem taka nie zainteresowanym, że ja mogiłabym spać. dalej ja miałam jescze WOK i fizikę, fizykę jest najokropnieszy przedmiot świata, ale potem ja jehałam do domu. byłam w bankomatu, ale nie są pieniądzki, nie wiem co tam robi, nie mam papyrosy, nie mam bilet miesących i dalej nic. koszmarna situacja :goebel: . w przystanku spotkałam jacka, uczen z klasą pirewszą a, i sprubołałam za rozmować z nim, ale on to właściwie nie chce albo co ja wiem, na pewno uon był koszmarny nierozmowy, jak zawszy i ja nie wiem czego, jestem miła i grzeczna dziewczyna, gdzie jest jego problem?! ja myśli, że jeżeli mam mośliwości ja bendzę robić on gotowy :smoker: , pierdoly, to nie jest jak by było prawdziwi p opolsku, ale rozumiecie?! macie lychy pomyśly, który ja mogiałbym zarealisować?!
no dobry, ja dzękuję (ale jestem MIŁA I GRZECZNA) i tera ja powidzę czy ktoś mi psał emaila :mrgreen:

Jonna

Beitragvon Jonna » 19.04.2006, 20:30

Czesc!
Jestem tu nowa. Pochodze z Polski ale od 5 lat mieszkam w Niemczech. Chetnie pomoge w nauce polskiego jezyka :D
Czy jest ktos ma forum, kto pomogby mi w nauce Finskiego? Zwariowalam na punktcie tego jezyka! :jumper:

Pozdrawiam wszystkich!
pa,pa

Jonna

Beitragvon Jonna » 19.04.2006, 21:38

Ojj joj!
Polski jezyk - trudny jezyk! Po pieciu latach mieszkania w Niemczech mam juz problemy z moim ojczystym :heul3:
Tutaj po prostu nie mam z kim po polsku pogadac i powoli zapominam... ratunku!!

Social Media

Zurück zu „Sprachen“